Ειδήσεις

H Λεγανές απέκλεισε τη Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στο Μπερναμπέου!

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 25 Ιανουαρίου 2018, 01:00

Μετά το πρωτάθλημα και το Copa del Rey έκανε «φτερά» για τη Ρεάλ! Η «βασίλισσα» είδε τη Λεγανές να ανατρέπει μέσα στο Μπερναμπέου την ήττα με 1-0 του πρώτου αγώνα και με το μεγάλο «διπλό» (2-1) να γίνεται η ομάδα που πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Για ακόμη ένα παιχνίδι η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν είχε πολύ κακό πρόσωπο. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ του Εράσο και κατάφεραν να μπουν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Οι «μερένχες» κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης με την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Μπενζεμά νίκησε τον Σαμπανιέ (47’). Το νερό όμως δεν μπήκε στο αυλάκι. Η Λεγανές κατάφερε να πάρει εκ νέου το προβάδισμα με κεφαλιά του Γκάμπριελ ύστερα από κόρνερ και έβαλε φωτιά στην πρόκριση. Η Ρεάλ πίεσε στο φινάλε όμως ο γκολκίπερ της Λεγανές ήταν σε ετοιμότητα στις προσπάθειες των Μπενζεμά και Ράμος και οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν μέσα στο «Μπερναμπέου» μια ιστορική πρόκριση.

Για 58 λεπτά αγωνίστηκε ο Δημήτρης Σιόβας, ο οποίος είχε καλή παρουσία. Ο Έλληνας στόπερ αντικαταστάθηκε από τον Μαντοβάνι λόγω προβλήματος τραυματισμού.

Πηγή: sport-fm

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 25 Ιανουαρίου 2018, 01:00