Ειδήσεις

Επιστροφή με γκολ για τον Νεϊμάρ, 2-0 η Βραζιλία την Κροατία

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 3 Ιουνίου 2018, 19:09

Tην υπογραφή του Νεϊμάρ είχε η φιλική νίκη της Βραζιλίας με 2-0 σκορ επί της Κροατίας.

Ο αστέρας της Παρί Σεν Ζερμέν έπειτα από 97 ημέρες αποχής από τους αγωνιστικούς χώρους, επέστρεψε στην αγωνιστική δράση και μάλιστα με γκολ.

Ο σούπερ σταρ της «σελεσάο» αγωνίστηκε κανονικά στο φιλικό ματς, που έγινε την Κυριακή στο Λίβερπουλ και άνοιξε το σκόρ για την ομάδα του στο 69ο λεπτό, με τον Φιρμίνο να διαμορφώνει στο 90′ το τελικό σκορ.

Ο Νεϊμάρ κατάφερε να ξεπεράσει εγκαίρως το κάταγμα στο μετατάρσιο και έπειτα από τρεις μήνες επέστρεψε στην αγωνιστική δράση, δείχνοντας έτοιμος να ηγηθεί της προσπάθειας των Βραζιλιάνων για την κατάκτηση του Μουντιάλ.

Ο Βραζιλιάνος άσος της Παρί Σεν Ζερμέν πήρε την θέση του Φερναντίνιο στο ημίχρονο του αγώνα, γεμίζοντας χαρά τους συμπατριώτες του, που περιμένουν να τον δουν να μαγεύει στα γήπεδα της Ρωσίας.

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 3 Ιουνίου 2018, 19:15