Ειδήσεις

Χατσκέβιτς: «Περιμένουμε την ΑΕΚ»

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 16 Φεβρουαρίου 2018, 00:49

Την ανωτερότητα της ΑΕΚ στο β΄ ημίχρονο επεσήμανε ο προπονητής της Ντιναμό Κιέβου, Αλεξάντερ Χατσκέβιτς μετά την ισοπαλία (1-1) στο πρώτο ματς των «32» του Europa League.

«Σήμερα παίξαμε μόνο το πρώτο ημίχρονο. Καταφέραμε να βάλουμε ένα γκολ, δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Στο β΄ ημίχρονο παίξαμε αμυντικά, θα έπρεπε ίσως να είμαστε λίγο πιο επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις, όμως αντέξαμε στην πίεση και τώρα θα περιμένουμε την αντίπαλό μας στο Κίεβο.

Είχαμε αρκετές πληροφορίες σχεδόν για τον κάθε παίκτη της ΑΕΚ που ξεκινάει βασικός. Μπορεί να ήταν διαφορετικοί παίκτες, αλλά το σύστημα ήταν ίδιο. Είναι σημαντικές οι απουσίες του Λιβάγια και του Βράνιες στη ρεβάνς αλλά νομίζω ότι ο προπονητής τους θα βρει λύσεις και θα τους αντικαταστήσει.

Στο β΄ ημίχρονο βελτιώθηκε η ΑΕΚ, κυκλοφόρησε πολύ καλύτερα τη μπάλα. Μην ξεχνάτε ότι για εμάς ήταν το πρώτο ματς (σ.σ. μετά τη χειμερινή διακοπή) και υπήρξε κούραση. Έχουμε μπροστά μας ένα ματς πρωταθλήματος στο οποίο δίνουμε προτεραιότητα και θα κάνουμε rotation.

Ο Μποκανί αποκλείστηκε από την αποστολή γιατί το πρωί που μιλήσαμε, μας είπε ότι δεν ήταν έτοιμος και σ΄ αυτά τα ματς πρέπει να παίζουν μόνο όσοι είναι 100% έτοιμοι», είπε.

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 16 Φεβρουαρίου 2018, 00:53